-50% W TYM TYGODNIU!

Słomki biodegradowalne


Z roku na rok zwiększa się świadomość polskiego społeczeństwa na temat podstawowych zasad ochrony środowiska naturalnego. Ekologiczna rewolucja wkracza do domów i lokalów gastronomicznych. Pierwszym widocznym znakiem rzeczonych zmian jest wymiana „zwyczajnych”, plastikowych słomek do picia na słomki biodegradowalne. 

Co kryje się pod przywołanym wyżej pojęciem? „Przyrządy” wykonane z naturalnych, występujących w przyrodzie, materiałów. Nie uwalniają żadnych toksycznych substancji do ekosystemu. Nie stanowią zagrożenia dla życia i zdrowia zwierząt, ponieważ ulegają samoistnemu rozkładowi w procesie kompostowania w ciągu zaledwie kilku tygodni (dla porównania, tworzywa sztuczne potrzebują od stu do nawet tysiąca lat, by zniknąć z powierzchni Ziemi). 

Do niewątpliwych atutów opisywanych rozwiązań należy – poza ekologicznością – uniwersalność i praktyczność. Wspomniane produkty świetnie nadają się nie tylko do użytku domowego. Idealnie sprawdzają się także w restauracji. Słomki biodegradowalne są lekkie, a jednocześnie niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Nie zmieniają kształtu pod wpływem ciepła bądź zimna, nawet po wielu godzinach. Nie wpływają na smak napojów. Można je stosować zarówno do picia wody mineralnej, świeżo wyciskanych soków, drinków, jak i cieczy o większej gęstości (na przykład jogurtów, koktajli, shake'ów czy smoothie). 

W ofercie naszego sklepu znajdują się różne rodzaje biodegradowalnych słomek – dłuższe i krótsze, o mniejszych lub większych średnicach. Do ich produkcji wykorzystano wyłącznie starannie wyselekcjonowane, przyjazne dla otoczenia surowce, między innymi trzcinę pospolitą, pszenicę i żyto. Warto zwrócić uwagę na fakt, że każda słomka, zanim trafi na sprzedaż, jest dokładnie sprawdzana, czyszczona, a następnie sterylizowana. Spełnia więc wszystkie obowiązujące normy higieny i standardy bezpieczeństwa. Wybierając, nasze artykuły zyskujesz pewność, że sięgasz po to, co najlepsze prosto z natury, dbasz o środowisko i nie przepłacasz.